MENU

Obsługa i przekształcanie spółek oraz stała obsługa prawna firm

Zajmujemy się szeroko pojętą stałą obsługą prawną firm i spółek handlowych. Oferujemy stałą i doraźną obsługę firm. Doradzamy już na etapie wyboru formy działalności pod kątem prawnym, administracyjnym oraz podatkowym. Obsługujemy procesy łączenia, dzielenia i przekształcania spółek, a także przeprowadzania likwidacji. Zapraszamy do naszej kancelarii w Warszawie.

Powierzając nam bieżącą obsługę Twojej firmy zyskujesz spokój oraz rzetelną opieką nad prowadzonymi sprawami, porady, ekspertyzy i wsparcie w trudnych decyzjach. Prowadzimy negocjacje i przygotowujemy umowy, porozumienia i ugody, mając na względzie dobro i interes naszego Klienta.

Stała obsługa prawna firm

Outsourcing usług prawnych polega przede wszystkim na zlecaniu kompleksowych usług prawnych firmom zewnętrznym, zatrudniającym prawników o zróżnicowanej specjalizacji.

Stała obsługa prawna – jak to dokładnie wygląda?

Znajomość prawa na odpowiednim poziomie przestała już być kryterium warunkującym wybór danej kancelarii. Obecnie jednym z najważniejszych kryteriów jest przede wszystkim znajomość specyfiki biznesowej oraz zwyczajów branżowych, w których klienci prowadzą swoje działalności. Ważne jest, aby firma outsourcingowa doskonale znała się i specjalizowała w prawie gospodarczym, ale również i zagranicznym, jeśli dane przedsiębiorstwo zajmuje się importem lub eksportem produktów.

Nasza Warszawska kancelaria prawna świadczy dla firm również usługi w zakresie

Stała obsługa prawna firm - w firmie

Zakres obsługi prawnej

Większość kancelarii ustala standardowy zakres obsługi prawnej firm, który następnie może być powiększany o kolejne, dodatkowe elementy. Zazwyczaj obsługa prawna firm ściśle związana jest z prawem cywilnym (chodzi tutaj przede wszystkim o kontrakty gospodarcze), sprawami korporacyjnymi, prawem pracy, postępowaniami sądowymi oraz administracyjnymi, prawem podatkowym oraz ochroną własności intelektualnej. Należy tutaj wspomnieć, iż stała obsługa prawna może dotyczyć zarówno działalności całego przedsiębiorstwa, jak również jego wybranych działów. Ustalony z klientem zakres obejmuje zazwyczaj nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów prawnych, ale również nadzór nad prawną prawidłowością wszelkich spraw firmy lub konkretnego jej działu.

Dedykowany zespół

Aby wszystkie procesy przebiegały zgodnie z ustalonym zakresem, do danej firmy zostaje przydzielony jeden dedykowany prawnik, którego rolą jest koordynacja wszystkich działań, a także bieżący kontakt pomiędzy grupą prawników kancelarii, a pracownikami klienta. W przypadku dużych projektów wymagających wiedzy specjalistycznej, to właśnie dedykowany prawnik pełni rolę szefa, który koordynuje działania całego zespołu prawników. Takie podejście do klienta nie tylko gwarantuje sukces komunikacyjny, ale przede wszystkim stały kontakt oraz szybką reakcję na pojawiające się problemy. Zaproponowany model pracy zapewnia nie tylko dobrą znajomość specyfiki przedsiębiorstwa klienta, ale również dużą efektywność pomocy prawnej.

Organizacja stałej obsługi prawnej

Zarówno wewnętrzna organizacja pracy kancelarii, jak i wspomagające ją systemy informatyczne są gwarantem doskonałej jakości usług. Ponadto ułatwiają one również stały monitoring aktualnych spraw klientów oraz nadzór nad pracą pozostałych osób zaangażowanych w różne projekty. Dodatkowo takie rozwiązania gwarantują również prosty, szybki i klarowny sposób wyceny wykonanych usług. Usługi prawne cennik nie zawsze są standardowo wycenione – niektóre elementy wymagają ponownej wyceny. Doskonałym rozwiązaniem jest standaryzacja niektórych dokumentów prawnych, którymi posługują się klienci. Nie tylko podnosi to bezpieczeństwo zawieranych transakcji, ale również upraszcza załatwienie spraw stale powtarzających się w praktyce danego przedsiębiorstwa. Zdalne archiwum komputerowe pozwala na szybkie odnalezienie dokumentów spraw, którymi kancelaria zajmowała się w przeszłości. Jest to również bardzo dobre narzędzie potrzebne dla bieżących spraw prawnych, a także w przypadku chęci kontroli ze strony klienta.

Cennik usługi prawnej

Cennik usługi prawnej ustalany jest najczęściej indywidualnie po szczegółowym wywiadzie dotyczącym zakresu działalności danej firmy, jej obrotów i ilości dokumentów jakie co miesiąc będą spływały do kancelarii.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: Kancelaria Prawna Magdalena Zawiślak & Partners in Law ul. Kaliska 23 lok. U1, Warszawa Ochota tel. (22) 101 09 40

Nasz kancelaria prawna prowadzi także stałe usługi prawne firm – zapraszamy.

 

Zwiń

Skontaktuj się teraz

Masz pytanie? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie doradzimy, podpowiemy, zaproponujemy spotkanie w celu omówienia szczegółow. Odezwij się do nas już teraz – to nic nie kosztuje!

© 2005-2017 Zawiślak & Partners in Law

Kancelaria Prawna Magdalena Zawiślak & Partners in Law ul. Kaliska 23 lok. U1, 02-316 Warszawa tel. (22) 101 09 40 fax: (22) 101 09 59 kancelaria@partnersinlaw.pl