MENU

Zakład fryzjerski nie zapłaci ZAIKS-owi

winylSąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił w piątek odwołanie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w sprawie tantiem za muzykę radiową emitowaną w zakładzie fryzjerskim.

„To nieduży zakład fryzjerski, a muzyka i informacje były emitowane z odbiornika o słabej, jakości. W takim zakładzie są inne, głośniejsze urządzenia, które nierzadko zakłócają odbiór czy słuchanie radia. Trzeba wskazać, że taka muzyka tła nie miała wpływu na zwiększenie dochodów, na fakt, że klientki nie przychodziły z powodu muzyki”

– mówił sędzia Jacek Gołaczewski uzasadniając wyrok, słusznie powołujący się na pkt 24 ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który przewiduje, że posiadacze urządzeń służących do odbioru programu radiowego mogą za ich pomocą odbierać nadawane utwory, choćby urządzenia te były umieszczone w miejscu ogólnie dostępnym – miejscu wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych.

Wyrok jest prawomocny.

© 2005-2018 Zawiślak & Partners in Law

Kancelaria Prawna Magdalena Zawiślak & Partners in Law ul. Kaliska 23 lok. U1, 02-316 Warszawa tel. (22) 101 09 40 fax: (22) 101 09 59 kancelaria@partnersinlaw.pl