MENU

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS poświęconego prawom człowieka

hahahaW dniach 5-14 grudnia 2014 r. na ekranach warszawskich kin, a także w innych polskich miastach zaprezentowanych zostanie ponad 60 filmów z całego świata traktujących o prawach człowieka. Przedsięwzięcie to realizowane jest już po raz 14 głównie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i ma na celu poruszenie istotnego tematu, jakim są prawa człowieka, przybliżenie form łamania tych praw i walki o ich przestrzeganie. Na tegoroczny program filmowy WATCH DOCS składają się cztery części stałe pod hasłami:

  • Chcę zobaczyć w ramach, którego odbędzie się przegląd dokumentów z ostatniego sezonu dotyczących tematów znajdujących się w centrum uwagi obrońców praw człowieka;

  • Dyskretny urok propagandy,

  • Nowe filmy polskie – zestaw polskich dokumentów społecznych,

  • Na krótko – sekcja filmów krótkometrażowych.

Bilety wstępu na wszystkie pokazy organizowane w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie są BEZPŁATNE.

Ponadto festiwalowi będzie w tym roku towarzyszyć wystawa fotografii Roba Hornstra i Arnolda van Bruggena pt. „The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Więcej szczegółów na: http://www.watchdocs.pl/2014/a/