MENU

Siódma edycja Święta Wisły w Warszawie

logo sw-mniejszeJuż 13 września odbędzie się kolejna edycja cyklicznej imprezy Święto Wisły. Jest to dobra okazja by spędzić czas aktywnie i rodzinnie.  Mieszkańcy Warszawy 13 września w godzinach 12:00 – 22:00 będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty rekreacyjno-sportowej, która zawiera rejsy, zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe, pokazy sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, konkursy dla dzieci i dorosłych, Bieg Wisły oraz strefy aktywnego wypoczynku.

Święto Wisły to cykliczna impreza organizowana przez m.st. Warszawę, której głównym celem jest promocja wszelkich form aktywności nad brzegiem i na Wiśle. Podczas tego wydarzenia organizatorzy pokazują, że sama rzeka jak i jej nabrzeża to doskonałe miejsca do odpoczynku, uprawiania sportu oraz spędzania wolnego czasu.

Tegoroczne święto zostało podzielone na strefy aktywności, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą z nich będzie Strefa Wisła, która znajdować się będzie na rzece. Z obu brzegów będzie można obserwować m.in. regaty o „Błękitną wstęgę Wisły” (przedwojenna tradycja), regaty św. Barbary, paradę wioślarską, a także przyłączyć się do kajakowego spaceru wiślanego czy wieczornej parady łodzi i statków „River Light” przy akompaniamencie muzyki na żywo granej przez jazzmana Włodzimierza Kiniorskiego. Nie zabraknie też wyścigów smoczych łodzi i pokazów ratownictwa wodnego.

W tym samym czasie, w weekend, 13-14 września, na Cyplu Czerniakowskim odbędzie się wyjątkowa impreza patriotyczno-historyczna – festyn „Tobie Ojczyzno”. W ramach wydarzenia odbędzie się również Memoriał im. gen. Sławomira Petelickiego, twórcy jednostki wojskowej GROM. Będzie tam można zobaczyć pokaz działań operacyjnych jednostek specjalnych na Wiśle przygotowany we współpracy z Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. W programie festynu znajdą się m.in. pokazy służb mundurowych oraz ratowniczych, a także wystawy sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu wojska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 Organizatorzy obu imprez, w niedzielę, 14 września, o godz. 17.00, wspólnie odtworzą jedną z bitew Powstania Warszawskiego – desant berlingowców. Rekonstrukcja walk odbędzie się na Wiśle, w pobliżu Cypla Czerniakowskiego. Inscenizacji towarzyszyć będą specjalne efekty pirotechniczne odwzorowujące zaciętość walk.

Szczegółowy program Święta Wisły dostępny jest na stronie: www.swietowisly.com.pl