MENU

II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier rusza już w najbliższy piątek!

logo (1)II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier  to jedno z ciekawszych wydarzeń na kulturalnej mapie Warszawy. Jest to wydarzenie składające się z ponad 80 eventów zrealizowanych wspólnie przez 45 instytucji kultury w Warszawie. Rozpocznie się już w najbliższy piątek 26 września i potrwa do 6 października.

Oferowane przez organizatorów wydarzenia przeznaczone są dla różnych grup odbiorców, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W programie znajdują się wystawy, przedstawienia, warsztaty, a to co wyróżnia II WTKBB to fakt, że wszystkie są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Niewidomy w teatrze czy na wystawie, głuchy na warsztatach muzycznych, wózkowicz na tańcach? Podczas Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier to normalna sprawa. Wszyscy mogą czerpać ze stołecznej kultury pełnymi garściami. Mimo, że to dopiero II edycja to impreza do imprezy dołączyło o kilkanaście instytucji więcej niż w roku ubiegłym.

To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Kultury bez Barier i Miasta st. Warszawy. W roku 2014 współorganizatorami WTKBB są: Teatr Syrena i ART. BEM Bemowskie Centrum Kultury. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Najważniejszą cechą wyróżniającą WTKBB, spośród wszystkich innych festiwali, jest dostępność organizowanych wydarzeń – mówi Anna Żórawska, prezes Fundacji Kultury Bez Barier.

Zapraszamy do udziału w spektaklach teatralnych, pokazach filmowych, warsztatach muzealnych, spotkaniach ze „znanymi i lubianymi”, kursach tańca itp. Wśród gości m.in. Wojciech Malajkat, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pszoniak, Tadeusz Słobodzianek, Tomasz Jacykow oraz Zbigniew Mentzel.

Więcej informacji na stronie: II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier