MENU

Windykacja wierzytelności

Doskonale wiemy jak stresujący jest dla każdej firmy brak płynności finansowej. Staramy się zapobiegać takim sytuacjom, nie dopuszczając do opóźnień w płatnościach. Dyscyplinujemy kontrahentów naszych Klientów i dbamy o umieszczenie w umowach zapisów zapobiegających długiemu czekaniu na należności. Sprawdź jak windykować wierzytelności za pomocą naszej kancelarii w Warszawie.

Jeśli zaś Twoi kontrahenci nie wywiązali się ze zobowiązań, pomożemy Ci odzyskać należność na drodze przedsądowej albo negocjować z Twoim dłużnikiem spłatę należności w akceptowalnym przez Ciebie terminie.

Pomagamy naszym Klientom zarówno w przypadku kiedy otrzymali nakaz zapłaty jak i w przypadku kiedy potrzebują przygotowania pozwu o zapłatę. Na etapie sądowym przygotowujemy pozwy o zapłatę w postępowaniach, sporządzamy sprzeciwy od nakazów zapłaty, sporządzamy pisma w toku sprawy i uczestniczymy w rozprawach.

Prowadzimy proces aż do jego zakończenia postępowaniem egzekucyjnym. Wspomagamy egzekucję komorniczą, ponieważ kiedy sprawa trafi do egzekucji, wiele firm nie wie, czego może oczekiwać od komornika. Zajmujemy się za Ciebie kontaktem z komornikiem, przekazujemy informacje o majątku dłużnika, sprawdzamy jakie działania wykonał komornik. Stosujemy także alternatywne sposoby wyegzekwowania należności.

Kompleksowe usługi

Z pomocą komornika dążymy do ustalenia czynności prawnych dokonanych przez dłużnika z pokrzywdzeniem wierzycieli. Wnosimy skargi pauliańskie w celu zakwestionowania ich skuteczności wobec wierzyciela. Współpracujemy z detektywem, który może pomóc Klientowi w poszukiwaniu majątku dłużnika. Sporządzamy wnioski o wyjawienie majątku dłużnika. Doradzamy Klientowi w zakresie dokonywania w podatku VAT korekty podatku należnego w ramach tzw. ulgi na złe długi oraz w zakresie zaliczania w koszty uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności.

Na bieżąco informujemy Klienta o stanie jego spraw.

Windykacja wierzytelności

 

Kancelaria świadczy także usługi w zakresie:

Windykacja wierzytelności w Warszawie - zespół podczas pracy

 

Zwiń

Skontaktuj się teraz

Masz pytanie? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie doradzimy, podpowiemy, zaproponujemy spotkanie w celu omówienia szczegółów. Windykacja wierzytelności – Warszawa tel. (22) 101 09 40