MENU

Zmiana właściwości Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy

slide-a-5Z dniem 1 stycznia 2015 roku nastąpiła zmiana właściwości miejscowej wydziałów gospodarczych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie. Zgodnie z zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 grudnia 2014 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie zniesiono VII i IX Wydział Gospodarczy.  Natomiast w SR dla m. st. Warszawy utworzony został XVII Wydział Gospodarczy, który jest właściwy dla spraw gospodarczych z obszaru właściwości sądów rejonowych w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie, dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie i Wołominie oraz z obszaru właściwości Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie.

Zmiana właściwości wiąże się z utworzeniem przy ul. Czerniakowskiej 100 i 100A w Warszawie Centrum Sądownictwa Gospodarczego.  Ministerstwo Sprawiedliwości przy okazji otwarcia centrum 24 września 2014 roku zapowiadało, że załatwiane tu będą wszystkie sprawy gospodarcze z obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie, zarówno rejestrowe jak i procesowe oraz że dzięki termu  w jednym miejscu, położonym w dogodnej lokalizacji, przedsiębiorcy będą mogli załatwić wszystkie sprawy rejestrowe, upadłościowe i procesowe – gospodarcze, zarówno na szczeblu sądu rejonowego jak i sądu okręgowego.

Z uwzględnieniem wskazanej zmiany właściwość miejscowa wydziałów gospodarczych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie  od dnia 1 Stycznia 2015 roku jest następująca:

VIII Wydział Gospodarczy – Ursus, Wilanów, Śródmieście

IX Wydział Gospodarczy – Mokotów

X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych – obszar właściwości: Sądu Okręgowego w Warszawie oraz Sądu Okręgowego Warszawa- Praga

XV Wydział Gospodarczy – Ochota, Włochy, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Pruszków

XVI Wydział Gospodarczy – Ursynów, Wola, Żoliborz

XVII Wydział Gospodarczy -Praga – Południe, Praga – Północ,Otwock, Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Wołomin